&


متوسط سن مديران در وزارت کار 12 سال کاهش يافت/ تاثير کرونا بر مصرف‌کنندگان غيرقابل انکار است
  


 • متوسط سن مديران در وزارت کار 12 سال کاهش يافت/ تاثير کرونا بر مصرف‌کنندگان غيرقابل انکار است


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي متوسط سن مديران اين وزارتخانه را اعلام کرد.  به گزارش ايلنا به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، محمد شريعتمداري در  نشست شوراي هماهنگي اقتصادي اين وزارتخانه، با بيان اين مطلب اظهار کرد: سن متوسط مديران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي  بيش از 12 سال کاهش يافته است.


  وي جوانگرايي و نخبه گرايي را يکي از راهکارهاي موثر در ارتقاي بهره‌وري سازماني ارزيابي کرد و گفت: مهمترين راه تحقق اين هدف برگزاري آزمون‌هاي استخدامي عادلانه براي انتخاب بهترين نيروها است.


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با تاکيد بر ضرورت خروج زيرمجموعه‌هاي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي از بنگاهداري، اظهار کرد: واگذاري بنگاههاي اقتصادي هدف ما در آينده است. براي تحقق اين هدف، تاکنون 10 درصد از سهام شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي عرضه شده است.


  شريعتمداري افزود: علاوه بر تحريم‌هاي ناعادلانه و ظالمانه که از قبل وجود داشت، ويروس کرونا نيز امسال به آن اضافه شد که وم توجه بيشتر به مسائل اقتصادي را دوچندان مي‌کند. 


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه در طول تاريخ، ايران تنها کشوري است که تحت شديدترين تحريم‌ها قرار گرفته است، افزود: تاثير کاهش تقاضا بر زنجيره عرضه و ايجاد بيثباتي در فضاي اقتصاد جهاني و در نهايت تاثير آن بر مصرف‌کنندگان و سرمايه‌گذاران بعد از شيوع ويروس منحوس کرونا مساله‌اي غيرقابل انکار است.


  وي با اشاره به آمارهاي بانک جهاني، صندوق بين‌المللي پول و ساير نهادهاي پژوهشي اقتصادي درباره تاثيرپذيري اقتصاد جهاني از کرونا، اظهارکرد: در حوزه‌هاي مرتبط با کالا و خدمات اثرگذاري کرونا در کشورهاي مختلف متفاوت بوده است؛ کشورهايي که بيشتر در زنجيره خدماتي مانند گردشگري فعاليت داشته‌اند، بيشتر آسيب ديده‌اند.


  شريعتمداري  با اشاره به شاخص‌هاي منتشره از سوي سازمان تجارت جهاني مبني بر اثرگذاري 40 درصدي شيوع کرونا بر تجارت جهاني، اضافه کرد: اين رقم بسيار قابل ملاحظه است که مي‌تواند تاثيري جدي بر بازارهاي اقتصاد ايران هم داشته باشد. بر همين اساس توجه به بنگاه‌هاي اقتصادي کشور اهميت ويژه‌اي پيدا مي‌کند. 


  کاهش 40 درصدي شاخص سرمايه‌گذاري خارجي در جهان


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بر ضرورت توجه به حمايت از طرحهاي اشتغال آفرين از سوي معاونت توسعه اشتغال و کارآفريني نيز تاکيد کرد و گفت که معاونت امور تعاون و بانک توسعه تعاون بايد برنامه جهش توليد خود را براي تحقق اين شرايط آماده کنند.


  تاکيد بر ايجاد شفافيت در فعاليت بنگاه‌هاي اقتصادي


  شريعتمداري با تاکيد بر ضرورت استقرار کامل هرچه سريعتر سامانه هوش تجاري «BI» در شرکتهاي زيرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، اظهار کرد: ايجاد شفافيت در فعاليت بنگاههاي اقتصادي زيرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، يکي از اصليترين موضوعاتي است که در دستور کار اين وزارتخانه قرار دارد؛ همه بنگاه‌هاي اقتصادي مکلف به رعايت اصول شفافيت مکلف هستند که توليد داده و انتشار آن در سطح عموم از اصلي‌ترين شاخص‌هاي تحقق  اين شفافيت است.


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با تاکيد بر اهميت حفظ سلامت اقتصادي  و پاکدستي در اداره امور، اظهار کرد: اين موضوع جزء مسائل غيرقابل اغماض است و هيچ عذري براي دسترسي غيرعادي به منابع قابل قبول نيست.


  وي استقرار نظام حاکميت شرکتي و حکمراني مطلوب را يکي از موضوعات مهم در اداره امور دانست و گفت: براي اين مساله برنامهريزي کردهايم تا نظام درست حاکميت شرکتي پياده و عملياتي شود. 


  جهش توليد، صرفا به معناي رشد توليد نيست


  شريعتمداري با بررسي موضوع شعار سال «جهش توليد» گفت: جهش توليد صرفا به معناي رشد توليد نيست، منظور از جهش توليد رشد خارق العاده در توليد بنگاههاي اقتصادي است؛ از همين جهت اصلاح ساختار مالي وانساني، نوآوري، تحقيق و توسعه، اصلاح نظام مديريت و تصميم گيري، ساختار فني، بازاريابي و فروش محصول و استفاده از سازوکار تامين مالي بازار سرمايه از جمله موضوعاتي هستند که تحقق «جهش توليد» را رقم ميزنند.


  شريعتمداري، به روز بودن حسابرسي شرکتهاي اقتصادي را بسيار مهم توصيف کرد و گفت: همه مجامع قانوني شرکتها بايد به موقع انجام و تکاليف آن بايد به صورت جدي پيگيري شود. 


  وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي همچنين از اقدام کشتيراني جمهوري اسلامي ايران و شرکت ملي نفتکش براي تبادلات دريايي با ونزوئلا تقدير کرد و گفت: اين افتخار ارزشمندي براي شرکت ملي نفتکش و کشتيراني جمهوري اسلامي ايران و البته ناخداهاي کشتيهاي اعزامي است که با وجود تهديدهاي استکبار جهاني چنين کار بزرگي را انجام دادند.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

قيمت تاير Priscilla فروشگاه کودک کلينيک درمان واريس دکتر مهرنژآد Kristen Jennifer Ashley Matt Zakia سايت دانلود پايان نامه با فرمت ورد word