&


الکاظمي موعد انتخابات پارلماني جديد را اعلام کرد
  


 • الکاظمي موعد انتخابات پارلماني جديد را اعلام کرد

  به گزارش تابناک به نقل از فارس، «مصطفي الکاظمي»، نخست وزير عراق خبر داد که انتخابات زودهنگام پارلماني اين کشور 6 ژوئن سال 2021 (16 خرداد 1400) برگزار خواهد شد.

  کاظمي که شامگاه جمعه از تلويزيون عراق صحبت مي‌کرد، اعمال قدرت توسط دولت متبوع خود در سرتاسر عراق را لازمه حل بحران‌هاي اين کشور دانست و گفت که کابينه او به دنبال برگزاري انتخابات شفاف است.


  مصطفي الکاظمي گفت که هدف دولت او «نجات عراق از هرج و مرج است»، ولي از روزي که او مکلف و مأمور به تشکيل کابينه شده است، عليه او و اطرافيانش تهمت‌هايي زده شده است.


  او با بيان اينکه دولتش مخالف سوق دادن عراق به سمت «سياست ايجاد ائتلاف‌هاي خارجي است»، اظهار داشت که بدون اينکه دچار خستگي شود بر روي اصلاحات فراگير با هدف بازسازي اقتصاد عراق و حل بحران‌هاي اين کشور تلاش کرده است.


  نخست‌وزير عراق گفت که طي دو ماه که از عمر دولت او مي‌گذرد، به رغم موانعي که بود بر روي اهداف اصلي تمرکز کرده و براي تحقق وعده انتخابات زودهنگام، از روز اول کميته‌اي تشکيل داده که هدف آن کاهش موانع در برابر کميسارياي عالي انتخابات بود.


  يکي از مطالب معترضان عراقي طي نزديک به يک سال گذشته، برگزاري انتخابات شفاف پارلماني بود که براي تحقق اين امر، قانون انتخابات در اين کشور طي ماه‌هاي گذشته تغيير يافته است.


  نخست‌وزير عراق همچنين گفت: «ما مخالف تبديل عراق به ميدان تنش منطقه‌اي و همچنين بين المللي و مداخله همسايگان‌مان در امور داخلي عراق بوديم».


  او به مذاکرات بين عراق و آمريکا بر سر خروج نيرو‌هاي نظامي نيز اشاره کرد و گفت که ملاک در اين گفتگو‌ها «حاکميت عراق است».


  نخست‌وزير عراق همچنين گفت که دولت او براي مقابله با تنش امنيتي و ممانعت از تبديل اين کشور به «کشور گروه‌هاي خارج از قانون» تلاش کرده است. او در پايان گفت که متعهد مي‌شود انتخاباتي برگزار کند که در آن «سلاح بي‌صاحب و کنترل‌نشده» در آن تأثيري نداشته باشد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Jessica Katie Ashley Jon متعلقات كارت پي وي سي Rebecca کنکورآسان kamniks blog Joanna Erika